Μεταπτυχιακές Σπουδές στην «Εφαρμοσμένη Οπτοηλεκτρονική»

Τα Τμήματα Επιστήμης των Υλικών, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Πατρών και το Ινστιτούτο Νανοεπιστήμης & Νανοτεχνολογίας του Εθνικού Κέντρου Έρευνας Φυσικών Επιστημών-«Δημόκριτος» (I.N.N./Ε.Κ.Ε.Φ.Ε.-Δ.) λειτουργούν Διιδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην «Εφαρμοσμένη Οπτοηλεκτρονική» σύμφωνα με τις διατάξεις της απόφασης ίδρυσης 819/12751 (ΦΕΚ 2135/11.6.2018 τ. Β’), κατά τις διατάξεις του Νόμου 4485/2017. Το Διιδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) προκηρύσσει για το χειμερινό εξάμηνο σπουδών του ακαδημαϊκού έτους 2018 – 2019 την εισαγωγή έως και δέκα πέντε (15) φοιτητών (βλέπε πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος).

Το Δ.Π.Μ.Σ. οδηγεί αποκλειστικά στην απονομή Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Μ.Σ.) στην «Εφαρμοσμένη Οπτοηλεκτρονική».
Το Δ.Π.Μ.Σ. «Εφαρμοσμένη Οπτοηλεκτρονική» λειτουργεί χωρίς δίδακτρα.

Τα κριτήρια εισαγωγής των Μεταπτυχιακών Φοιτητών περιγράφονται λεπτομερώς στον Κανονισμό Λειτουργίας του ΔΠΜΣ.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι καλούνται να υποβάλλουν αίτηση μέχρι την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018.
Διευκρινίσεις σχετικά με τις αιτήσεις δίνονται από την Γραμματεία του Τμήματος Επιστήμης των Υλικών (κα Π. Μπόμπολα, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., Τηλ.: 2610 969385.